تمام مقالات تحقیقاتی منتشر شده در نشریه‌ی "پژوهش‌های نوین در ارزیابی عملکرد" کاملا دارای دسترسی آزاد بوده و به صورت رایگان برای خواندن، دانلود و به اشتراک گذاری در دسترس محققان قرار می‌گیرد. قابل ذکر است مقالات این نشریه تحت شرایط مجوز Creative Commons (CC) منتشر می‌شوند که اجازه استفاده، توزیع و تکثیر در هر رسانه‌ای را فراهم می‌آورد، مشروط بر اینکه به اصل اثر به درستی ارجاع شده باشد. تمامی مقالات ارسال شده به نشریه از طریق نرم افزار مشابهت یاب سمیم نور جهت اطمینان از اصالت کار مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت توسط داوران بین المللی به طور دقیق مورد داوری قرار می‌گیرند.

  1. نویسنده‌(ها) و دارنده‌(های) حق چاپ مقالات، حقوقی رایگان، غیرقابل بازگشت، جهانی، دائمی، جهت دسترسی به مقاله، کپی‌برداری، استفاده، توزیع، و نمایش عمومی اثر و همچنین ایجاد و توزیع آثار جدید برگرفته شده از مقاله را در هر رسانه دیجیتالی، مشروط به رعایت حق تالیف نویسنده به همه کاربران می دهند. همچنین حق چاپ کاغذی اثر به تعداد محدود جهت استفاده شخصی داده می شود.
  2. در زمان انتشار، نسخه کامل اثر و کلیه مطالب تکمیلی، از جمله موافقت حق چاپ (کپی رایت) در قالب یک استاندارد الکترونیکی، حداقل در یک پایگاه آنلاین وابسته به یک موسسه دانشگاهی یا جامعه علمی، یا سایر سازمان ها که متعهد به دسترسی آزاد مقالات، توزیع نامحدود و بایگانی طولانی مدت هستند، ذخیره می گردد.