نویسندگان محترم می‌بایست بر اساس فایل الگوی مقالات، مقاله خود را جهت ارسال به نشریه آماده نمایند.  فایل مربوط به مشخصات نویسندگان را نیز ارسال نمایند.

 نویسندگان محترم ملزم هستند فرم تعهد نامه و فرم تضاد منافع زیر را دانلود و پس از تکمیل، امضا و اسکن به همراه فایل مقاله ارسال فرمایند.

-         دانلود فرم تعهد نامه اولیه به‌صورت فایل word

-         دانلود فرم تضاد منافع به‌صورت فایل word

 

دانلود فونت‌های IR  

 

 

همچنین از نویسندگان درخواست می‌شود موارد زیر را مدنظر قرار دهند:

 

  • چنانچه نویسندگان دارای حامی یا تامین کننده اعتبار پژوهشی هستند، در قسمت تشکر و قدردانی مقاله ذکر نمایند.
  • بازه بررسی مقالات دریافتی (اعلام نظر به نویسنده یا آغاز فرآیند داوری) حداکثر 7 روز کاری است.
  • طول مدت فرایند داوری بین 1 تا 4 ماه می‌باشد.
  • فرآیند داوری برای هر مقاله، توسط حداقل 2 داور از داوران نشریه انجام می پذیرد.

 

 

تذکرات:

تذکر 1:

خواهشمند است از آنجا که فایل اصل مقاله برای داوران جهت ارزیابی ارسال می‌گردد به هیچ عنوان نام نویسنده یا نویسندگان بر روی فایل و یا داخل فایل (اصل مقاله) قرار نگیرد و فایل اصل مقاله را با هر عنوانی غیر از نام نویسنده ذخیره نمایید. مشخصات نویسندگان به فارسی و به انگلیسی به‌‎صورت جداگانه در فایلی به نام (مشخصات نویسندگان) آورده شود.

- چکیده فارسی و انگلیسی: ساختاریافته در بخش‌های: هدف (Purpose)، روش‌شناسی پژوهش (Methodology)، یافته‌ها (Findings) و اصالت/ارزش افزوده علمی (Originality/Value) تهیه و تنظیم شود.

- چکیده فارسی (200 تا 250 واژه)، و چکیده انگلیسی مقاله (200 تا 250 واژه). 

 با توجه به ضرورت مشخص بودن طبقه‌بندی JEL مقاله، نویسندگان محترم می‌توانید از لینگ زیر راهنمای طبقه‌بندی را دانلود نمایند.

 

/FileForDownload/files/JEL-Classification-System-Guide.pdf

 

 تذکر2: نحوه نگارش جداول، شکل‌ها و نمودارها

 هر جدول باید دارای شماره و عنوان (توضیح) باشد که به صورت وسط‌چین در بالای جدول با قلم فارسی  IRNazanin توپر به اندازه pt. 10 (لینک دانلود فونت) و قلم لاتین  Time New Roman به اندازه  9 pt. به ترتیب از 1 شماره‌گذاری می‌شود. بهتر است جدول‌ها در داخل متن و پس از جایی که به آن‌ها ارجاع می‌شود، درج گردد.

 

هر شکل و نمودار باید دارای شماره و عنوان باشد (فارسی و لاتین) که به‌صورت وسط‌چین و برای زبان فارسی در زیر آن با قلم  IRNazanin توپر و اندازه pt. 10 و برای زبان لاتین با قلم Time New Roman و اندازه  9 pt.تایپ و به ترتیب از 1 شماره‌گذاری گردد.

(نگارش کپشن فارسی و انگلیسی جداول، شکل‌ها و نمودارها الزامی است)

 

 

تذکر 3: نحوه نگارش  فهرست منابع

برای تنظیم فهرست منابع، از روش ارجاع  APA(ای.پی.ای) استفاده می‌شود؛ به این ترتیب که ابتدا منابع فارسی و پس از آن منابع انگلیسی، به ترتیب حروف الفبا و بر اساس نام خانوادگی نویسنده، به شرح زیر ذکر و شماره‌گذاری می‌شود:

کتاب: نام خانوادگی، نام کامل نویسنده. (نقطه و یک فاصله) (سال انتشار). (نقطه و یک فاصله) نام کتاب با حروف ایتالیک، (ویرگول و یک فاصله) نام مترجم، (ویرگول و یک فاصله) محل انتشار (دو نقطه و یک فاصله) نام انتشارات. (نقطه)

مقاله: نام خانوادگی، نام کامل نویسنده. (نقطه و یک فاصله) (تاریخ انتشار). (نقطه و یک فاصله) عنوان مقاله. (نقطه و یک فاصله) نام نشریه با حروف ایتالیک، دوره (شماره) با حروف ایتالیک، (ویرگول و یک فاصله) شماره صفحه شروع –(خط فاصله) پایان مقاله. (نقطه)

مقالات برخط: نام خانوادگی، نام کامل نویسنده. (نقطه و یک فاصله) (تاریخ انتشار). (نقطه و یک فاصله) عنوان مقاله. (نقطه و یک فاصله) نام نشریه با حروف ایتالیک، دوره (شماره) با حروف ایتالیک، (ویرگول و یک فاصله) شماره صفحه شروع – (خط فاصله) پایان مقاله. (نقطه ویک فاصله) دریافت شده از (دو نقطه و یک فاصله) آدرس سایت.

 *در فهرست منابع چنانچه تعداد نویسندگان بیش از یک نفر بود، اسامی آن‌ها با استفاده از ویرگول (،) جدا شود.

  نکته مهم:

از آنجایی که هدف نشریه در راستای بین‌المللی شدن می‌باشد، تمامی نویسندگان باید منابع فارسی مقاله خود را  علاوه بر فارسی به‌صورت انگلیسی نیز وارد نمایند و در قسمت انگلیسی در انتهای هر منبع فارسی (in Persian) اضافه کنند.